FAQ

Najczęściej pytacie nas o:

Rośnie popularność systemów fotowoltaicznych, a wraz z nią liczba pytań, ale i mitów, z którymi warto się rozprawić. Oto jesteśmy, gotowi odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię fotowoltaiczne niewiadome. Jeśli wśród poniższych punktów nie znajdziesz tego najważniejszego, dotyczącego Twoich wątpliwości, napisz do nas lub zadzwoń – wszystko wyjaśnimy.

 • Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

  Przede wszystkim po to, by uzyskać niezależność energetyczną. Ceny opłat za prąd stale rosną, podczas gdy inwestycja w fotowoltaikę to jednorazowy wydatek. Drugim, nie mniej ważnym powodem, jest czyste powietrze, którym coraz rzadziej oddychamy my i nasze dzieci. Inwestując w odnawialne źródła energii, przyczyniasz się do zmniejszenia emisji CO2.

 • Czy to jest opłacalne?

  Przypuśćmy, że Twój dzisiejszy rachunek za prąd to ok. 200 zł (choć opłaty za prąd stale rosną). Przez kolejne 25 lat zapłacisz więc za energię około 145 000 zł! Tymczasem koszt inwestycji dla domu jednorodzinnego to niespełna 20 000 zł, przy dostępnych wciąż jeszcze ulgach. Fotowoltaika zmniejszy więc Twoje rachunki o ponad 87% w perspektywie następnych 25 lat!

 • Kiedy moja inwestycja się zwróci?

  Inwestycja fotowoltaiczna zwraca się już nawet w 7 lat! Mamy także program poleceń, dzięki któremu możesz odzyskać całość swojej inwestycji jeszcze szybciej. Po cichu dodamy tylko, że rachunki za prąd nie zwracają się nigdy…

 • Jak uzyskać dofinansowanie?

  Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało już budżet w wysokości ok. 1 miliarda złotych na kolejną edycję dofinansowań w ramach programu Mój Prąd w 2022 roku. Nasi doradcy nie tylko pomogą Ci w wypełnieniu wniosku, ale także zweryfikują wszelkie inne dostępne opcje finansowania inwestycji, dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb!

 • Jakie są koszty instalacji fotowoltaicznej?

  Uśrednione koszty instalacji fotowoltaicznej dla pojedynczych nieruchomości wynoszą od 15 000 zł do 25 000 zł. Ta cena będzie się różnić w zależności od wielkości domu, wymagań rodziny, mocy instalacji, rodzaju paneli fotowoltaicznych oraz uzyskanego dofinansowania. Dlatego nasi doradcy przygotują dla Ciebie indywidualną wycenę, na miarę Twoich potrzeb i możliwości!

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Potrzebuje dodatkowych informacji
Doradca