Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić i postaw na fotowoltaikę.

Już dziś umów się z doradcą na bezpłatne zebranie pomiarów!

Szukasz taniego w eksploatacji źródła ogrzewania do swojego domu?

Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie, które ogrzeje Twój dom!

Pompa ciepła – obierz kierunek na niższe koszty

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, które zapewnią Ci tanie ogrzewanie domu, podgrzeją ciepłą wodę użytkową, a przy odpowiednio przygotowanej instalacji, mogą zapewnić chłodzenie pomieszczeń.

 

Niezliczone korzyści płynące z montażu pompy ciepła sprawiły, że to najczęstszy wybór nie tylko dla nowych instalacji, ale również dla instalacji modernizowanych.

 

To najtańszy sposób ogrzewania na rynku – w porównaniu z rosnącymi cenami węgla, gazu ziemnego i oleju opałowego, koszty związane z ogrzewaniem pompą ciepła są odczuwalnie mniejsze! 

Postaw na ekologiczne rozwiązanie

Które nie emituje spalin i CO2. Oddychaj czystym powietrzem i dbaj o ochronę środowiska każdego dnia – bez zmiany swoich przyzwyczajeń. Choć pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, to nie produkuje energii, a jedynie ją przekształca. To oznacza, że proces spalania nie jest potrzebny do jej działania, a więc nie generuje spalin i innych efektów ubocznych w postaci kurzu czy popiołu.

Odkryj nowy poziom komfortu

Pompa ciepła to urządzenie praktycznie bezobsługowe. Nie musisz dokładać do pieca, wynosić popiołu, magazynować opału. Sterowanie sprowadza się do kilku kliknięć na ekranie sterownika. Dzięki mobilnej aplikacji możesz sterować swoją pompą ciepła z każdego miejsca, wystarczy połączyć się z Internetem.

Pełna współpraca z fotowoltaiką

Pompa ciepła w połączeniu z fotowoltaiką jest bardzo tanim i ekologicznym źródłem ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. 

 

Decydując się na montaż pompy ciepła warto rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Pompa ciepła wykorzystuje energię ze środowiska, ale do transformacji ciepła konieczne jest dostarczenie energii elektrycznej. Instalując fotowoltaikę w znacznym  stopniu redukujemy wysokość rachunków za prąd.

 Skuteczne działanie w niskich temperaturach!

Montujemy tylko najlepsze urządzenia charakteryzujące się najwyższą wydajnością. Oferowane przez nas pompy ciepła działają skutecznie również podczas wysokich mrozów, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Kompleksowa obsługa klienta i profesjonalny montaż

Nie musisz się o nic martwić – nasi specjaliści na podstawie przeprowadzonego audytu, dobiorą pompę ciepła odpowiednią dla Twojego domu. 

 

Dzięki uzupełnianym na bieżąco stanom magazynowym, montaż przeprowadzimy w terminie 30 dni od daty podpisania umowy!

 

Aby pompa ciepła mogła bezawaryjnie służyć latami, niezwykle istotny jest profesjonalny montaż. Dla zapewnienia najwyższej jakości świadczonych usług, zatrudniamy własne ekipy monterskie z wieloletnim doświadczeniem i nie korzystamy z podwykonawców. 

 

Decydując się na zakup pompy ciepła w Naszym Prądzie, masz pewność, że na każdym etapie instalacji jest ona w rękach najbardziej doświadczonych specjalistów w swoim fachu! Posiadamy ponad 20 lat doświadczenie, regularnie uzupełniamy wiedzę i mocno rozwijamy się razem z technologią. Nasi monterzy nie tylko zainstalują pompę ciepła, ale także w pełni ją dla Ciebie skonfigurują, dzięki czemu codziennie użytkowanie będzie zupełnie bezobsługowe.

 

Wsparcie finansowe

Nasi doradcy przygotują dla Ciebie indywidualną wycenę pompy i pomogą znaleźć atrakcyjną formę jej finansowania, dopasowaną do Twoich możliwości.

Gwarancja najwyższej jakości

Od wielu lat dbamy o to, by dostarczać naszym klientom niezależność energetyczną najwyższej jakości. W związku z czym współpracujemy tylko z najlepszymi dystrybutorami urządzeń i systemów montażowych w Europie.

 

Możesz mieć więc pewność, że wybierając Nasz Prąd S.A., otrzymujesz gwarancję najwyższej jakości w najlepszej cenie!

To jest doskonały moment, żeby dołączyć do grona naszych klientów, którzy cieszą się już oszczędnością i wydajnością pomp ciepła.

Pompy ciepła z każdym rokiem zyskują na popularności

I nic dziwnego – coraz bardziej odchodzimy od energetyki opartej na węglu. Z jednej strony dlatego, że tych surowców zaczyna brakować i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to jedyna przyszłość. A z drugiej dlatego, że paliwa kopalniane nie są obojętne dla środowiska i naszego zdrowia. Plan Unii Europejskiej w kontekście dekarbonizacji zakłada, że cały kontynent stanie się neutralny dla naszego klimatu do roku 2050.

 

Szacuje się, że za kilkanaście lat pompa ciepła i fotowoltaika znajdą się w każdym domu. Dostępne analizy wskazują, że do 2030 roku liczba pomp ciepła wzrośnie globalnie 10-krotnie, a w ciągu najbliższych 20 lat trafi do 334 milionów domów.

Ogromną rolę odegra tu Polska, bo 87% węgla w gospodarstwach domowych Unii Europejskiej spala się obecnie właśnie w naszym kraju. Co więcej, spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie – aż 36 znajduje się w Polsce!
Dlatego też rynek pomp ciepła będzie rozwijał się w Polsce szczególnie.

Pompy ciepła na rynku

Już w 2020 roku zanotowaliśmy w naszym kraju po raz pierwszy większą sprzedaż pomp ciepła niż kotłów węglowych i wzrosła ona o 100% w stosunku do pomp ciepła sprzedanych w 2019 roku. W tym samym roku Polska była piątym największym rynkiem pomp ciepła w Europie, a teraz wyprzedzają nas tylko Wielka Brytania i Niemcy.

 

Rynek rozwija się dynamicznie i strategia Komisji Europejskiej zakłada, że do 2030 roku udział pomp ciepła w budownictwie indywidualnym osiągnie poziom 40%. Scenariusz dla Polski przewiduje, że w domach rodzinnych zainstalujemy do tego czasu około 1,09 mln pomp ciepła. Nieco bardziej optymistyczny wariant zakłada, że może to być nawet dwa razy tyle! Obecnie już 310 000 pomp ciepła znajduje swoje zastosowanie w naszym kraju, a 128 000 z tych urządzeń pełni rolę głównego źródła energii.

 

Warto pamiętać również o tym, że Unia Europejska zatwierdziła wyższy cel redukcji emisji spalin w UE do 2030 r, który zakłada ograniczenie emisji o 55 %. W związku z tym, coraz więcej gmin zachęca do wymiany pieca węglowego na inne formy ogrzewania. Niezastosowanie się do powyższej polityki wiązać się będzie z sankcjami. Już dziś właściciele domów mają obowiązek zgłosić, czym ogrzewają swoje pomieszczenia. Osoby korzystające z kotłów starej generacji otrzymali zalecenie wymiany formy ogrzewania na nowszą. W przypadku niezastosowania się do wytycznych i dalszego silnego zanieczyszczania powietrza – posypią się kary pieniężne!

Nowoczesne źródła ogrzewania to przyszłość

Do swojej pracy pompa ciepła wykorzystuje energię zgromadzoną w ziemi, powietrzu lub wodzie. Dzięki temu gwarantuje skuteczne ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, wentylację oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Do prawidłowego działania niezbędny będzie dostęp do energii elektrycznej – jeżeli zatem chcesz obniżyć swoje rachunki, warto czerpać energie elektryczną z paneli fotowoltaicznych, które wytwarzają darmowy i przyjazny dla środowiska prąd. Na połączeniu tych dwóch urządzeń korzysta nie tylko natura, ale również Twój portfel. To jednak nie wszystko! Pompa ciepła pozwala też zwiększyć bieżącą konsumpcję energii pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu optymalizujesz cały proces i zyskujesz niezależność energetyczną.

Chcesz wiedzieć więcej? Porozmawiaj z naszym doradcą!

Na bezpłatnym spotkaniu doświadczony doradca odpowie na wszelkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła.
Tak, chcę wiedzieć więcej
Specjalista ds. fotowoltaiki - Nasz Prąd S.A.