Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić i postaw na fotowoltaikę.

Już dziś umów się z doradcą na bezpłatne zebranie pomiarów!

Krok w stronę samowystarczalności

Fotowoltaika w Twojej firmie

Skorzystaj z bezpłatnych pomiarów. Umów się z doradcą, to nic nie kosztuje!

Nasz doradzca przyjedzie do Ciebie oceni położenie budynku, zużycie energii i powie Ci jaka konfiguracja sprzętu będzie dla ciebie najzyskowniejsza.

  Słoneczna przyszłość Twojej firmy

  Jako przedsiębiorca na pewno zabiegasz o to, by Twoja firma była rentowna. I odnawialne źródła energii mogą Ci w tym pomóc! Nie da się ukryć, że koszty zużycia energii elektrycznej to jeden z większych wydatków ponoszonych przez podmioty gospodarcze, a ceny za prąd stale rosną. Co za tym idzie, rosną też koszty stałe w firmie, co wpływa zarówno na dochodowość firmy, jak i jej możliwości konkurencyjne na rynku.

   

  Fotowoltaika pozwoli Ci więc na zachowanie niezależności energetycznej, chroniąc przed podwyżkami i długofalowo wpływając na rentowność firmy, ale to nie jedyny zysk!

   

  Dzięki fotowoltaice Twoja firma zyska wizerunek nowoczesnego przedsiębiorstwa, które podejmuje działania proekologiczne i przyczynia się do ochrony środowiska. Fotowoltaika bezpośrednio zmniejsza emisję CO2 i poziom innych zanieczyszczeń płynących z powietrza, dzięki czemu możesz cieszyć się czystszym powietrzem i reputacją odpowiedzialnego społecznie przedsiębiorstwa.

   

  Dlatego fotowoltaika to najlepsze rozwiązanie dla każdej firmy!

  Oddychaj czystym powietrzem i ciesz się darmową energią w Twojej firmie!

  Oferta

  Fotowoltaika

  Fotowoltaika dla firm to ogrom korzyści, jakie możesz zagwarantować swojej firmie. Miej kontrolę nad rachunkami – korzystaj z energii słonecznej. Uchroń swoją firmę przed podwyżkami cen prądu, Fotowoltaika pomoże Ci kontrolować dynamikę wzrostu cen. Zagwarantuj sobie czysty zysk z inwestycji. Instalacja fotowoltaiczna zwraca się w około 7 lat, po okresie zwrotu staje się znacznym zyskiem. Zainwestuj w ekologiczną energię przyszłości, spraw aby Twoja firma była niezależna od dostawców energii, wybierz rozwiązanie gwarantujące niezależność.

  Ulga inwestycyjna na fotowoltaikę może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

  Oferowane przez nas panele słoneczne marki Longi są niezawodnym, wysokowydajnym produktem. Wysoka jakość gwarantuje długoletnie efektywne użytkowanie. Producent oferuje 12 lat gwarancji na produkt, oraz 25 lat gwarancji na liniową moc wyjściową.

  W portfolio naszych dokonań dla klienta biznesowego posiadamy wykonanie instalacji o mocy aż 500 Kw! Co przy obowiązujących cenach prądu przeniesie naszemu klientowi ok. 500 tys. zł oszczędności w ciągu roku.

  Pompy Ciepła

  Chciałbyś ogrzewać swoją firmę w ekonomiczny a zarazem ekologiczny sposób? – pompa ciepła to produkt, który spełni wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa.

  Pomp ciepła charakteryzują się wysoką wydajnością ciepła. Twoja firma stanie się niezależna od dynamicznie zmieniających się cen paliw. Urządzenie to cechuje wysoki komfort użytkowania. Do pompy ciepła nie dokupuje się dodatkowych komponentów zewnętrznych jak w przypadku pieców, czy kotłów. Producenci, z którymi współpracujemy oferują niezawodnej klasy produkty, o wysokich parametrach, zapewniających komfort użytkowania, pięcioletnią gwarancję jakości i łatwość w obsłudze.

  Darmowa energia dla firmy

  Korzystaj z odnawialnych źródeł energii i zapomnij o przerwach w dostawie prądu!

  Oszczędności

  Przestań płacić kolosalne rachunki, zwiększ rentowność swojej firmy, uniezależnij działalność dzięki własnej eko-elektrowni

  Czyste powietrze

  Zacznij oddychać czystym powietrzem, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 i zyskaj reputację proekologicznego przedsiębiorstwa.

  Bezawaryjna energia

  Ciesz się ciepłem w swojej firmie bez usterek i awarii bo natura ich nie miewa!

  Zobacz nasze realizacje

  Dotacje

  Kolosalne podwyżki za prąd często decydowały o istnieniu przedsiębiorstwa. Wysokie rachunki to ogromny problem, w obliczu którego musieli stanąć właściciele firm oraz osoby prowadzące działalność rolniczą. Jedynym rozwiązaniem w obecnej sytuacji jest stosowanie energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Proponujemy produkty pierwszej klasy, a dodatkowo ze strony Państwa można liczyć na finansowanie inwestycji. Dla rolników przewidywane są minimum 4 programy, z których można uzyskać nawet do 60% zwrotów kosztów. Przedsiębiorstwa mogą korzystać z dotacji oraz domagać się zwrotu VAT. Nasi Przedstawiciele handlowi chętnie przedstawią możliwości obniżenia kosztów za instalację oraz wskażą w jaki sposób można uzyskać dofinansowanie. Jesteśmy przekonani, że z naszą pomocą zastosowanie rozwiązania, które niesie ze sobą oszczędności będzie przyjemnością.

  • DLA KOGO:
   • Osoby fizyczne, właściciele/współwłaściciele istniejących budynków jednorodzinnych także w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej); rozliczające się na zasadach ogólnych (skala podatkowa wg stawek 12% i 32% na PIT-36 oraz PIT-37)
   • przedsiębiorcy opodatkowani w sposób liniowy (wg stawki 19% na PIT-36L);
   • ryczałtowcy, czyli podatnicy, którzy rozliczają się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (różne stawki podatku od przychodu na PIT-28),
   WARUNKI:
   • Osoby fizyczne, które są właścicielami/współwłaścicielami oraz ponoszą wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Można odliczyć wydatki poniesione od 01.01.2019 r. Należy przedstawić faktury i rachunki dotyczące prac termomodernizacyjnych oraz wykonać audyt energetyczny (przed rozpoczęciem prac, ponieważ wtedy można odliczyć wydatki, które zostaną zawarte w audycie).
   KWOTA:
   • limit odliczeń to 53.000 zł na jednego właściciela. Małżeństwo niemające rozdzielności majątkowej może odliczyć 53 000 x 2 = 106 000zł. Rozliczamy taka kwotę bez względu na to na kogo jest wystawiona faktura za inwestycje.
   TERMINY:
   • Ulga termomodernizacyjna dotyczy wydatków poniesionych przez podatnika, jeśli prace modernizacyjna zostaną zakończone w okresie 3 lat od końca roku podatkowego w którym poniesiono pierwszy wydatek.
   WNIOSEK:
   • Podatnicy, którzy są uprawnieni i chcą skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, dokonują jej odliczenia w zeznaniu rocznym. Zeznanie składane jest za rok, w którym ponieśli koszty związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.
  • DLA KOGO:
   • Beneficjentami programu “Energia Plus” są przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców – wykonujący działalność gospodarczą.
   • W przypadku VAT Osoby prywatne oraz Przedsiębiorcy, którzy posiadają budynek służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, a jedynie w niewielkim stopniu przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej.
   WARUNKI:
   • Dokument o wykonywaniu działalności gospodarczej w CEIDG.
   KWOTA:
   • Dofinansowanie w IV edycji będzie udzielone w formie pożyczki (budżet na dotacje został wyczerpany w I i II turze). Budżet III edycji programu wynosi 566,931 mln złotych – w formie pożyczki.
   • Beneficjent w ramach programu może otrzymać pożyczkę od 0,5 mln zł do 500 mln zł – do 85% kosztów kwalifikowanych
   • Ulga termomodernizacyjna przysługuje wyłączenie właścicielom bądź współwłaścicielom domu jednorodzinnego (w tym przypadku każdy rozlicza po 50% kosztów). Odliczeniu podlegają wydatki poniesione w minionym roku podatkowym.
   TERMINY:
   • Terminy naboru wniosków: 01.02.2023r. – 13.12.2024r. lub do wyczerpania alokacji środków.
   WNIOSEK:
   • Dokumenty można złożyć wyłącznie w wersji elektronicznej, przez Generator Wniosków o Dofinansowanie. By wysłać wniosek należy utworzyć konto i zalogować się na stronie internetowej NFOŚiGW, pod adresem http://gwd.nfosigw.gov.pl i wybrać odpowiedni program priorytetowy.
  • DLA KOGO:

   Osoby prywatne oraz Przedsiębiorcy, którzy posiadają budynek służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, a jedynie w niewielkim stopniu przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej. Ulga termomodernizacyjna przysługuje wyłączenie właścicielom bądź współwłaścicielom domu jednorodzinnego (w ty przypadku każdy rozlicza po 50% kosztów inwestycji).

   • podatnicy płacący podatek liniowy według stawki 19 proc.
   • podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych (składający PIT-36 lub PIT-37)
   • podatnicy ryczałtowi
   WARUNKI:
   • Jeśli wydatki były opodatkowane podatkiem VAT, to odlicza się kwotę wraz z tym podatkiem, o ile nie ten podatek nie został rozliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.
   • Wydatki na przedsięwzięcie termomodernizacyjne, które nie znalazły pokrycia w dochodzie (przychodzie) za rok podatkowy, w którym zostały poniesione, odlicza się w kolejnych latach.
   • Nie można odliczać podatków dłużej, niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym został poniesiony pierwszy wydatek.
   • Jeśli w okresie trzech lat przedsięwzięcie termomodernizacyjne nie zostanie zrealizowane (licząc od końca roku podatkowego, w którym został poniesiony pierwszy wydatek), ulgę należy zwrócić. Tzn. doliczyć do dochodu wcześniej odliczoną kwotę z tego tytułu za rok podatkowy, w którym upłynął trzyletni termin.
   • Po roku, w którym skorzystano z ulgi należy doliczyć odpowiednio kwoty uprzednio odliczone do dochodu (przychodu) w zeznaniu składanym za rok podatkowy, w którym otrzymano ten zwrot.
   ZAKRES PROGRAMU
   • Całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne
   TERMINY:
   • Odliczeniu podlegają tylko wydatki poniesione w minionym roku podatkowym.
   • Brane pod uwagę przedsięwzięcie termomodernizacyjne musi zostać zakończone w ciągu 3 kolejnych lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony (bo np. zabraknie funduszy i prace zostaną przerwane), podatnik będzie musiał zwrócić ulgę.
   KWOTA:
   • Max. 53.000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w budynkach
   NIEZBĘDNE DOKUMENTY:
   • faktura wystawiona przez podatnika VAT czynnego.
   • faktura zawierającą podatek od wartości dodanej wystawiona przez podmiot z państwa członkowskiego UE.
   WNIOSEK:
   • Odliczeń uwzględnia się w zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-36L, PIT- 37 lub PIT-28, do którego należy dołączyć załącznik PIT/O (informację o odliczeniach).

  Finansowanie

  Dla klienta biznesowego przygotowana została oferta leasingowa, która zawierana jest we współpracy z dwoma firmami: De Lage Landen – firma, które docelowo zajmuje się leasingami oraz pożyczkami leasingowymi oraz CLS (Credit Lease Service) – firma, która jest pośrednikiem i oferuje leasingi w Millenium, Santanderze, PKO raz Aliorze.

  Leasingi operacyjne dedykowane są dla firm. Aby rozpocząć proces finansowania, Klient musi dostarczyć szczegółowo wypełniony wniosek, fakturę za prąd – zarejestrowaną na działalność gospodarczą, oraz dokumenty księgowe. Proces finansowania leasingowego trwa około 7 dni roboczych. Oferujemy pomoc na każdym etapie finansowania i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące przebiegu finansowania

  Przyjazne finansowanie

  Współpracujemy z bankami: Credit Agricole, Alior Bank, BNP Paribas, Inbank, Santander

  Stałe i niskie oprocentowanie

  tylko ~0,5% - 0,6% w okresie 3-10 lat

  Łatwo i szybko

  Prosty wniosek na SMS-kod i poręczenie

  Transparentność i wsparcie

  Dbamy o szczegóły i prowadzimy przez każdy krok

  Chcesz wiedzieć więcej? Porozmawiaj z naszym doradcą!

  Na bezpłatnym spotkaniu doświadczony doradca odpowie na wszelkie Twoje pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej, rozwieje ewentualne wątpliwości i sprawdzi, jaki rodzaj paneli fotowoltaicznych najlepiej spełni Twoje potrzeby!
  Tak, chcę wiedzieć więcej