Fotowoltaika i pompa ciepła – duet idealny! Sprawdź, dlaczego

Od kilku lat obserwuje się wzrost zainteresowania nowoczesnym, samowystarczalnym budownictwem. Coraz częściej właściciele domów decydują się na zastosowanie rozwiązań technologicznych, które bazują na odnawialnych źródłach energii, łącząc instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła. Czy to połączenie rzeczywiście jest opłacalne? W tym przypadku jesteśmy w stanie odpowiedzieć od razu: tak! Nie bez powodu określa się je mianem „eko duetu”. Pompa ciepła może bez problemu być zasilana przez panele fotowoltaiczne, co oznacza, że nie trzeba polegać na zewnętrznych źródłach energii, często wytwarzanych z paliw kopalnianych. Nadchodzi zupełnie nowa era, a z roku na rok przybywa osób praktykujących to rozwiązanie. Dowiedz się, co sądzą o nim eksperci z Nasz Prąd!

Powody, dla których warto zdecydować się na fotowoltaikę oraz pompę ciepła jednocześnie

Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła jest korzystne pod wieloma względami. Decydując się na inwestycję w montaż obu urządzeń, zwiększa się możliwość maksymalnego wykorzystania energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne do obsługi domu. Oznacza to, że jeżeli w prawidłowy sposób przewidzisz roczne zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną, jesteś w stanie z powodzeniem uniknąć magazynowania jej w sieci ogólnej – a przy tym strat ryczałtowych. Prąd pozyskany dzięki modułom fotowoltaicznym bez problemu zasili zarówno pompę ciepła, jak i instalację wentylacyjną. Takie rozwiązanie pozwala wykorzystywać energię na bieżąco, a przy tym uczynić swój dom niemal samowystarczalnym. W związku z faktem, że przedstawione przez nas rozwiązania bazują na odnawialnych źródłach energii, które w perspektywie istnienia ludzkości są niemalże niewyczerpalne, jedną z głównych korzyści jakie można zauważyć są duże oszczędności na rachunkach. Ponadto, urządzenia te są niemal bezobsługowe. Na rozwiązaniu zyskują więc właściciele domu i środowisko, co przekłada się na przyszłość naszej planety.

Eksperci coraz częściej udowadniają nam, że da się żyć bardziej ekologicznie, nie tracąc przy tym na komforcie. Fotowoltaika plus pompa ciepła to milowy krok w stronę komfortu, na który możesz zdecydować się już dziś.

Myślisz nad zainstalowaniem pompy ciepła i fotowoltaiki w swoim domu? Specjaliści z Nasz Prąd mogą Ci w tym pomóc!

Od 2019 roku zajmujemy się projektowaniem, sprzedażą, montażem, a także serwisem zarówno instalacji fotowoltaicznych, jak i pomp ciepła. Jeżeli więc szukasz kogoś, kto zna się na opisywanym eko-duecie, jesteś w doskonałym miejscu! Przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną ofertę, łączącą w sobie zarówno instalację paneli fotowoltaicznych, jak i montaż pompy ciepła. Doradzamy w kwestii dotacji, przedstawiając Klientom możliwości, dzięki którym mogą zmniejszyć koszt całej inwestycji. Dbamy o szczegóły, dlatego prowadzimy przez każdy krok, oferując fachowe wsparcie w każdej sprawie. Już dziś skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji. Konsultacja z naszym specjalistą jest bezpłatna!