Czy wiesz, jaką pompę ciepła wybrać?

Pompa ciepła to wysoce opłacalna inwestycja pod jednym warunkiem. Jest nim dobór odpowiedniego urządzenia, dyktowany kilkunastoma istotnymi czynnikami. Na rynku jest coraz więcej instalacji grzewczych, które uznaje się za przyjazne dla środowiska naturalnego. Dostępne rodzaje pomp ciepła różnią się między sobą pod wieloma względami, wśród których wymienić można sposób pozyskiwania ciepła, a także przekazywania go do poszczególnych pomieszczeń. Każdy rodzaj pompy ciepła jest odmienny zarówno pod względem montażu, jak i stopnia zaawansowania prac związanych z wykonaniem instalacji. Mimo że praca jednostki pompy ciepła w każdym przypadku jest bardzo do siebie podobna, dobrze jest wiedzieć, jaki typ urządzenia zapewni optymalne korzyści oraz skuteczne działania całego systemu ogrzewania.

Główne rodzaje i charakterystyka pomp ciepła – sprawdź, co musisz wiedzieć

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu cieplnego, typy pomp ciepła wykorzystują konkretne źródła. Urządzenia mogą działać na podstawie energii pobieranej z powietrza, wody bądź gruntu. Każdy rodzaj pompy ciepła charakteryzuje się odmienną efektywnością, z uwagi na temperaturę utrzymywaną przez konkretne źródło. Obecnie Klienci mają do wyboru kilka rodzajów ciepła.

Wybór pompy ciepła nie należy do najłatwiejszych zadań. Decydując się na konkretny rodzaj urządzenia, powinno się wziąć pod uwagę kwestie takie jak:

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, dobrze skonsultować się ze specjalistą. W Nasz Prąd pomagamy zainteresowanym zakupem pompy ciepła w doborze odpowiedniego modelu. W zakres naszych kompetencji wchodzi również profesjonalny montaż i serwis pomp ciepła. Oferujemy powietrzne modele pomp, które uchodzą za jedno z najbardziej uniwersalnych, a przy tym obecnie najkorzystniejszych rozwiązań. Chętnie zapoznamy Cię z całą naszą ofertą.

Pompa ciepła – inwestycja do każdego domu

To, co przekonuje do zainwestowania w pompę ciepła, to możliwość zamontowania jej nie tylko w nowym budynku, lecz również zmodernizowanym. Większość pomp bez problemu można przyłączyć do istniejących instalacji grzewczych, a nawet zastąpić nimi konkretne systemy. Bardzo często istnieje możliwość podłączenia paneli solarnych bądź fotowoltaicznych, by uzyskać jeszcze więcej darmowej energii. Umożliwiają to nasze systemy powietrznych pomp ciepła, a nasza firma zajmuje się realizacjami z tego zakresu. Bez względu na to, na jaki rodzaj pompy ciepła się postawi, jej używanie w dłuższym terminie jest bardzo opłacalne. Wysokie koszty inwestycyjne stosunkowo szybko się zwracają. Warto również skorzystać z przystępnego dofinansowania do pomp ciepła, o którym informacje znajdują się w jednej z zakładek na naszej stronie. Pompy ciepła to przyszłościowe rozwiązanie, z którego coraz więcej osób zaczyna czerpać realne korzyści. Zdecyduj mądrze – postaw na pompy ciepła sugerowane przez ekspertów.