Dowiedz się, ile możesz zaoszczędzić i postaw na fotowoltaikę.

Już dziś umów się z doradcą na bezpłatne zebranie pomiarów!

Fotowoltaika to wiele korzyści podatkowych

Skorzystaj z ulgi od podatku rolnego

Dofinansowanie Twojej instalacji

Art. 13 ust. 1 ustawy o podatku rolnym stanowi, że każdy podatnik rolny, który zdecydował się zainwestować w urządzenia służące ochronie środowiska lub pozyskaniu naturalnych źródeł energii (a fotowoltaika się do nich zalicza), może skorzystać z ulgi inwestycyjnej.

 

To oznacza, że rolnicy mogą ubiegać się o odliczenie 25% kosztów instalacji fotowoltaicznej od podatku rolnego, nawet przez 15 lat!

 

Warto przy tym zaznaczyć, że ulga dotyczy instalacji, które nie były finansowane bądź współfinansowane ze środków publicznych. Mowa tu o preferencyjnych pożyczkach, kredytach i dotacjach z Unii Europejskiej.

 

Jeżeli więc finansujesz inwestycję fotowoltaiczną z własnych środków, dzięki uldze od podatku rolnego odzyskasz sporą część z nich. Nie tylko przestaniesz więc płacić za prąd, ale zaoszczędzisz też na samych kosztach inwestycji!

Jakie korzyści zapewni Ci instalacja fotowoltaiczna?

Darmowy prąd ze słońca

Odnawialne źródła energii zapewnią Ci niezależność energetyczną i oszczędności w Twoim gospodarstwie.

Proekologiczny wizerunek

Fotowoltaika sprawi, że Twoje gospodarstwo zyska wizerunek nowoczesnego rolnictwa, które podejmuje działania proekologiczne i przyczynia się do ochrony środowiska.

Czyste powietrze

Zacznij oddychać czystym powietrzem, przyczyniając się do zmniejszenia emisji CO2 i zanieczyszczeń powietrza, co wpłynie na zdrowie i wydajność Twoją oraz innych osób w Twoim gospodarstwie.

Niezawodne źródło energii

Wszelkie usterki i awarie generują opóźnienia i utrudnienia w pracy, co często prowadzi do strat finansowych - słońce nie miewa awarii, więc Twoje gospodarstwo też będzie mogło o nich zapomnieć!

Chcesz wiedzieć więcej? Porozmawiaj z naszym doradcą!

Na bezpłatnym spotkaniu doświadczony doradca odpowie na wszelkie Twoje pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej, rozwieje ewentualne wątpliwości i sprawdzi, jaki rodzaj paneli fotowoltaicznych najlepiej spełni Twoje potrzeby!
Tak, chcę wiedzieć więcej
Specjalista ds. fotowoltaiki - Nasz Prąd S.A.